Az autó eladás is veszélyeket rejthet
Nemrégiben azt írtuk, hogy a DasWeltauto hálózatnál elképzelhetetlen, hogy olyan forduljon elő, hogy az eladó egymás után kapja a bírságokat, mert nem kerül le a nevéről az autó. A szabadpiaci értékesítés egyik veszélye, ha az eladó nem íratja le a nevéről a kocsit. Ez később számos kellemetlenséget okozhat.
Egy televíziós riport szerint Pécsett egy kereskedés használtautókat vásárolt fel, állításuk szerint eladásra, ám nem adták el, hanem csak bérbe adták az autókat.
Egy károsult azt mesélte, még azt is megígérték neki, hogy a hitelező bankjánál elintézik, hogy egy ideig ne kelljen fizetnie a törlesztő részleteket (ilyen esetben csak a tulajdonos járhat el, ugye ez világos), és ha nem sikerül eladni, a kereskedés maga vásárolja meg az autót. Ezt a hiszékeny embert az ébresztette fel, hogy megbírságolták gyorshajtásért, miközben azt hitte: kocsija a kereskedőnél várja új tulajdonosát. De addig történt egy s más.
Amíg az eladó külföldön dolgozott, folyamatosan jöttek a banktól a fizetési felszólítások, de mivel nem utalta a pénzt, a bank kivonta a forgalomból a kocsit. Igaz, addig 5 ezer kilométer hajtottak vele, és le is amortizálták. Így az egymilliós használtkocsi végül 300 ezerért árverezték el.
Azóta kiderült, annál a bizonyos kereskedőnél tucatnyi embert csaptak be, és a rendőrség sikkasztás gyanújával nyomozott.
A Das WeltAuto használt autó kínálatát IDE kattintva érheti el.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.