Tudja, mi van az elsősegély dobozban?
Tegyük a szívünkre a kezünket: mikor nyitottuk ki utoljára az autó elsősegély dobozát? Tudjuk, mi van benne, és mihez fogjunk, ha egy balesetnél segítséget kell nyújtani, amíg kiérkeznek a mentők?
Nyakunkon a tél, amikor a csúszós utakon megnövekszik a balesetek száma. Ilyenkor jól jöhetnek a jogosítvány megszerzése előtti elsősegély tanfolyamon hallottak. Azonban, amint a Groupama Biztosító által végeztetett ezer fős felmérése mutatja, a válaszadók csupán 14 százaléka állította, hogy biztosan tudna segítséget nyújtani egy baleseti sérültnek.
A megkérdezettek egyharmada „valószínűleg, vagy biztosan” nem tudna segítséget nyújtani, ugyanakkor 42 százalékuk ismerte el, hogy nem éreznék magukat biztonságban, ha hozzájuk hasonló felkészültségű ember látná el sérülésüket.
Durva számok ezek.
Azzal bizonyára valamennyi autótulajdonos tisztában van, hogy járművében kötelezően tartania kell elsősegélydobozt. De mit is rejt ez a bizonyos a doboz, amit egy közúti ellenőrzés során bármikor kérhetnek a járművezetőktől? Az említett kutatásban a válaszadók mindössze 19 százaléka merné pontosan megjelölni mi is található egy ilyen dobozban, és csak 16 százalék tudja, mit is kezdjen vele, mert mindenre emlékszik az elsősegély tanfolyamon hallottakból.
Egy baleset sérültjének ellátásához természetesen lélekjelenlétre is szükség van, de nem sokat ér a lélekjelenlét, ha nem tudjuk, mit tegyünk és mit találunk az elsősegély dobozban.
A Das WeltAuto garanciális használt autó kínálatát IDE kattintva érheti el.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.