Viharos nyár – így lehet elkerülni a bajt
A globális felmelegedés miatt egyre gyakoribb a szélsőséges időjárás. Európa egyik fele megsül, a másikban mindent elmos az eső. És ez nem csak a mi kontinensünkön van így.
Szóval egyre több az orkán erejű széllel kísért zivatar, amikor fasorok mellett, városi övezetekben, erdős szakaszokon számítani kell faágak, törzsdarabok leszakadására, sőt, fakidőlésekre is.
A környező országokba autóval sokszor utazóknak azt javasoljuk, hogy indulás előtt nézzék meg itt és itt, hogy út közben milyen időre számíthatnak, és adott esetben merre kerüljenek.
Mert bizony nincs annál nagyobb pech, mint ha az autóra menet közben dől egy fa, vagy éppen telibe találja egy repülő faág. Tehát jobb elkerülni a viharzónákat.
Azért is jobb kikerülni a vihart, mert az sem jó taktika, hogy „majd valahol kivárjuk, amíg csendesedik az idő.”
Először is zivatarok idején legjobb garázsba vinni a kocsit, mert az egyre hevesebb jégesők idén is nagy pusztítást végeztek.
Másrészt, ha félre is állunk valahol, kerüljük el a nagy fákat!
Minél nagyobb a fa, annál nagyobb kárt okoz.
A viharos erejű szél a közlekedőkre komoly veszélyt jelent. Az autókat, teherautókat, a felépítményük és karosszériájuk jellegétől függően kitérítheti a nyomvonalukról a váratlan erős széllökés, amely főképp a kétirányú forgalmú utakon jelent veszélyt a frontális ütközés lehetősége miatt. Erős széllökés esetén a vezetők ellenkormányzással kerülhetik el a veszélyhelyzetet.
A szél erősödésével érdemes a sebességet azonnal csökkenteni, mert a gyorsan haladó járművet az oldalszél is könnyebben téríti el haladási irányától.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.