Fagy van? Hagymát a szélvédőre!
Ma már jobbnál jobb eszközeink vannak a szélvédő téli jégmentesítésére, de vajon mihez kezdtek fél évszázada az „öreg motorosok”? A Škoda Auto összegyűjtött néhány régi trükköt.
HAGYMA
Az idősebb sofőrök azt állítják, hogy ha egy félbevágott hagymával „átkenjük” a szélvédőt, a hagyma leve megakadályozza a jégképződést. A hagymában lévő vegyületek ugyanis állítólag megakadályozzák a vízmolekulák lecsapódását a szélvédőn.
NEJLONZACSKÓ
Aki reggel vakarászta már az ónos eső jegét a külső visszapillantó tükörről, az most a homlokára csap, és azt kiáltja: tényleg! Az egyik vészhelyzeti trükk a külső visszapillantó tükrök védelmében a jégképződés megelőzésére az, hogy éjszakára húzzunk rájuk egy műanyag zacskót, és rögzítsük egy gumiszalaggal.
BOROTVAHAB
Azt tartják, hogy a borotvahab hatékonyan megakadályozza a szélvédő párásodását. Vigyen fel valamennyit az üveg belsejére, majd dörzsölje el papírtörlővel, amíg nem marad nyoma! A borotvahab mikron vastagságú filmet hoz létre, amely megakadályozza, hogy a vízmolekulák az üveghez tapadjanak.
A fentiek után arra is rámutat a Škoda Auto összeállítása, hogy mi az, amivel soha ne essünk neki a szélvédőnek!
FORRÓ VÍZ
Talán különösnek tűnik, de voltak már olyanok, akik az ónos eső vastag jegét úgy akarták eltüntetni az autó üvegezéséről, hogy nem sajnálták tőle a forró vizet. Önök azonban mindenképpen kerüljék a forró víz használatát, mert a hirtelen hőmérsékletváltozás miatt az üveg megrepedhet. Ebben az esetben azzal sem vigasztalhatja magát az ember, hogy a megrepedt üveget az újra megfagyó víz majd egyben tartja, mint a cement, mert a biztonsági üveg egy repedéstől nem esik ki, viszont közlekedni sem szabad vele.
Emellett az ablaktörlővel is érdemes óvatosnak lenni. Ha autója ablaktörlői ráfagytak a szélvédőre, soha ne próbálja meg erőszakkal kiszabadítani őket, és addig ne kapcsolja be az ablaktörlőket, amíg a szélvédő teljesen jégmentes nem lesz, különben megsérülnek a gumilapátok. Érdemes tehát az autó beindítása előtt megbizonyosodni arról, hogy az ablaktörlő kapcsolókarja határozottan „ki” állásban van.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.