Auto Bild – 4 évszakos abroncsteszt
A négy évszakos gumiabroncsok egyre népszerűbbek, mert nemcsak a gumiabroncsok cseréjének gondját, hanem egy második szett abroncs szükségességét is megspórolják. Az egész évben használható abroncsoknak azonban minden időjárási körülmények között jól kell teljesíteniük. Ám az Auto Bild tesztjéből kiderült, hogy ez nem mindegyiknek sikerül.
Ezúttal a 225/50 R 17 méretű abroncsokat vizsgálták, mégpedig 15 gyártmányt, a legszélsőségesebb körülmények között: napsütésben, esőben, hóban és jégen, szóval minden évszakban, hogy kiderüljön, melyek használatával nem szenved csorbát az utazás biztonsága.
1.Vredestein Quatrac 1.3 példás
2. Continental AllSeasonContact2 1.4 példás
2. Michelin Cross Climate2 1.4 példás
4. Goodyear Vector4 1.5 példás
5. Pirelli Cinturato All Season SF3 2.0 jó
6. Dunlop All Season 2 2.2 jó
7. Glue Quadraxer 3 2.3 jó
8. Giti GitiAllSeason AS2 2.4 jó
9. GT Radial ClimateActive 2.5 jó
10. BF Goodrich Advantage All-Season 3.1 kielégítő
11. Viking FourTech Plus 3.3 kielégítő
12. Bridgestone Turanza All Season 6 3.4 kielégítő
13. Kumho Solus 4S HA32+ 4.2 feltételesen ajánlott
14. Toyo Celsius AS2 4.3 feltételesen ajánlott
15. Linglong Grip Master 4S 4.4 feltételesen ajánlott
Forrás: Auto Bild
A legjobb eredményt elért Vredestein Quatracról azt írta az Auto Bild, hogy minden teszten legalább jó teljesítményt nyújtott. Különösen a jó biztonsági tartalékok, a rövid féktávolságok és a közvetlen kormányzási viselkedéssel rendelkező sportos vezetési jellemzők teszik a legjobb mindenesnek.
A legzöldebbnek viszont a Michelin CrossClimate 2 bizonyult, mivel a szakemberek szerint a Michelin nemcsak egy példamutató és egész évben használható abroncsot fejlesztett ki, amely minden időjárási körülmények között és minden helyzetben biztonsággal, kényelemmel és nagy teljesítménnyel tündököl, hanem ez lett a tesztben szereplő leginkább környezetbarát abroncs is. A Michelin elkötelezett a tiszta környezet iránt, és az abroncsot részben környezetbarát rayonból, egy nagy teljesítményű növényi alapú szálból állítja elő. A CrossClimate 2 az alacsony abroncstömeggel és a tesztben elért legalacsonyabb abroncskopással együtt joggal érdemelte ki az elismerést.
A Dunlop AllSeason 2 viszont nem csak a legjobb futásteljesítményt érte el a tesztek során, de a legjobb értékelést kapta a költségelemzés alapján is, így megérdemli az Auto Bild Eco-Champion címet. Egyébként általánosságban is kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott, ezért jó minősítést és 2,2-es osztályzatot kapott. A különösen takarékos abroncs egyetlen említésre méltó gyengesége a kissé hosszabb fékút nedves úton.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.