Napsütésben fényszóróval?
Igen, télen melegen ajánlott, mert számos baleset következett be amiatt, hogy a decemberben-januárban nagyon alacsonyan delelő nap elvakította az autó vezetőjét. Ezért ilyen tájban tanácsos a tompított fény használata, ha a hátunk mögül süt a nap.
Mert így a szemközt jövő – alig valamit látó – autós észre veheti, hogy közeledünk.
Az is különösen fontos, hogy az autó szélvédője kívül-belül tiszta legyen. Az üvegen lévő szennyeződés megtöri és szétszórja a napfényt, így még nehezebb átlátni a szélvédőn. Ezért ellenőrizni kell az ablaktörlő lapátok állapotát. Ha a gumi kemény, illetve repedezett, akkor azonnal ki kell cserélni.
Belül pedig azért, mert ha nem használjuk párátlanításra a légkondit, az üvegre tapadt apró szennyeződésrétegre felül a pára, és nem kell magyarázni, az mennyire megnehezíti a kocsiból való kilátást.
Ebből az következik, hogy nem csak a szélvédő, hanem az autó összes ablaka legyen tiszta, hogy oldalra és hátra is jó lehessen látni. Így könnyebb észrevenni a közlekedési táblákat, vagy a zebránál a lelépő gyalogost.
A napsugarak vakító hatása különösen veszélyes lehet dombtetőre érkezéskor, bukkanókban, árnyékos útról, kanyarból, illetve alagútból történő kihajtáskor.
Ilyen körülmények között óvatosabban kell vezetni, mégpedig a szokottnál nagyobb követési távolsággal. Ugyanis az előttünk haladót is elvakíthatják a napsugarak, és nem zárható ki, hogy emiatt vészfékezésre kényszerül.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.